Sıkça Sorulan Sorular


Kameranın hayatımıza kattığı artılar nelerdir?

Kamera sistemi güvenlik kamerası,hayatımızın her noktasında kişilere katkı sağlamaktadır. Hırsızlıktan korunma, personelin kamera ile izlendiğini bilmesi ile performans artışı, dadı ve bebek takibi, çevre güvenliği, video analiz ile mağazalarda alan ve yoğunluk kontrolü, yüz tanıma, alan ihlali, plaka tanıma sistemi ile otopark giriş çıkışı yapılabilmektedir.

Güvenlik kamerası alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

En önemli özellikleri görüntü kalitesi ve görüntü kaydetme kapasitesi ön plandadır. Teknik olarak verdiğimiz bilgilerin yanı sıra marka seçimi de kamera sistemleri için önemli rol oynayan bir etken olmuştur. Kaldı ki 100 ‘ü aşkın kendince marka verilmiş güvenlik kameralarına rastlamak mümkün. Tercih edilmesi gereken ise Dünya markası ürünler olmalı, güvenilir mekanları güvenli markalar ile aklınız arkada kalmadan kullanmalısınız.

Kablolu alarm ve kablosuz alarm sistemleri arasındaki farklar nelerdir?

Kablolu alarm sistemi kısa mesafeli kablolama gerektiren yerlerde uygundur.Kablosuz alarm sistemi ise ev yada işyerinde kablo ve kanalın göze aykırı geleceği durumlarda kullanılır. Kablolu sisteme göre fiyat olarak biraz daha maliyeti yüksektir. Manyetik kontak ve pır hareket dedektörlerinde belirli periyotlar halinde pillerinin değişmesi gerekmektedir. Kamera sisteminde ise iletişim kablosuz sağlanabilmekte fakat enerji hattı çekmek gerekli olduğundan dolayı çok verimli değildir. Yangın ihbar sisteminde ise kablosuz sistem risk teşkil edeceğinden dolayı önerilmez.


 
 
Pro WEB